2020 Seniors Rep Draw
Sat 12 Sep | 12:00 | A | Representative (non-1st class) | Hawkes Bay Development | Ngati Porou East Coast | 85 - 24 | Match Center |
Sat 19 Sep | 14:30 | A | Anaru Skip Paenga Memorial | Poverty Bay | Ngati Porou East Coast | 34 - 31 | Match Center |
Sat 26 Sep | 14:30 | H | PJ Sayers Cup | Poverty Bay | Ngati Porou East Coast | 16 - 42 | Match Center |
Sat 03 Oct | 14:30 | H | Representative | King Country | Ngati Porou East Coast | 22 - 34 | Match Center |
Sat 17 Oct | 14:30 | H | Representative (non-1st class) | Northland Development XV | Ngati Porou East Coast | 19 - 43 | Match Center |
2020 Heartland Championship has bee cancelled due to Covid-19
Ngati Porou East Coast Fixtures
Home team listed first
Home Team | Away Team | Date | Venue | |
WEEK.1 |
22 August | Whakarua Park | ||
WEEK 2 |
29 August | Greymouth | ||
WEEK 3 |
05 September | Whakarua Park | ||
WEEK 4 |
12 September | Masterton | ||
WEEK 5 |
19 September | Oamaru | ||
WEEK 6 |
26 September | Whakarua Park | ||
WEEK 7 |
03 October | Otaki | ||
WEEK 8 |
10 October | Whakarua Park | ||
Semi-Finals for Meads Cup & Lochore Cup | WEEK 9 |
Semi-Finals for Meads Cup & Lochore Cup | 17 October | === |
Finals for Meads Cup & Lochore Cup | WEEK.10 |
Finals for Meads Cup & Lochore Cup | 24/25th October | === |
FULL DRAW
Home team listed first
DATE – 22 August | – | WEEK 1 | TOWN | |
Ruatoria | ||||
Oamaru | ||||
Gisborne | ||||
Paeroa | ||||
Masterton | ||||
Wanganui | ||||
DATE – 29 August | – | WEEK 2 | TOWN | |
Westport | ||||
Levin | ||||
Te Kuiti | ||||
Ashburton | ||||
Timaru | ||||
Greymouth | ||||
DATE – 05 September | – | WEEK 3 | TOWN | |
Westport | ||||
Ruatoria | ||||
Shannon | ||||
Timaru | ||||
Te Aroha | ||||
Wanganui | ||||
DATE – 12 September | – | WEEK 4 | TOWN | |
Ashburton | ||||
Oamaru | ||||
Gisborne | ||||
Paeroa | ||||
Masterton | ||||
Greymouth | ||||
DATE – 19 September | – | WEEK 5 | TOWN | |
Westport | ||||
Te Kuiti | ||||
Oamaru | ||||
Masterton | ||||
Wanganui | ||||
Greymouth | ||||
DATE – 26 September | – | WEEK 6 | TOWN | |
Ruatoria | ||||
Wellington | ||||
Taupo | ||||
Ashburton | ||||
Gisborne | ||||
Timaru | ||||
DATE – 03 October | – | WEEK 7 | TOWN | |
Otaki | ||||
Ashburton | ||||
Gisborne | ||||
Timaru | ||||
Paeroa | ||||
Wanganui | ||||
DATE – 10 October | – | WEEK 8 | TOWN | |
Westport | ||||
Ruatoria | ||||
Taumarunui | ||||
Oamaru | ||||
Masterton | ||||
Greymouth | ||||
WEEK 9 – Semi Finals for Meads Cup and Lochore Cup
DATE – 17 October | WEEK 9 | Kick-off : 2.30pm | VENUE | TOWN |
LOCHORE CUP SEMI FINALS | ||||
SF1 | === | === | ||
SF2 | === | === | ||
MEADS CUP SEMI FINALS | WEEK 9 | Kick-off : 2.30pm | ||
SF1 | === | === | ||
SF2 | === | === |
WEEK 10 – Finals for Meads Cup and Lochore Cup
DATE – *25 October | WEEK 10 | Kick-off : 2.30pm | VENUE | TOWN |
2019 LOCHORE CUP FINAL | ||||
Winner Semi 1 | v | Winner Semi 2 | === | === |
DATE – *24 October | ||||
2019 MEADS CUP FINAL | WEEK 10 | Kick-off : 2.30pm | VENUE | TOWN |
Winner Semi 1 | v | Winner Semi 2 | === | === |
*Date subject to Operational and Broadcasting logistics
** Televised live on Sky Sport